buty pięciopalczaste

Buty pięciopalczaste do biegania, czyli fivefingers

Buty do biegania powinny być wygodne, profesjonalne, dobrze amortyzować stopę i na niej leżeć. Ostatnio popularne są buty fivefingers. Biegacze są nimi mocno zainteresowani i chętnie je kupują. Wyglądają one nieco zabawnie, niczym buty-rękawiczki. Wyraźnie widać wszystkie palce, ale podobno biega się w nich niczym boso. Są to buty niezwykle elastyczne. Cholewka nie ma usztywnień, a stopa buty jest z pianki i gumy. Powoduje to, że buty tego rodzaju są lekkie i wygodne. Każdy z palców może pracować niezależnie. Takie buty to prawdziwy skarb każdego biegacza. Są oferowane w szerokiej gamie kolorów – ciekawie wyglądają żółte łączone z błękitem, można też kupić takie palczatki w ciemnych kolorach. To buty dla każdego chętnego. Warto po nie sięgać. 

Buty fivefinger

Moda na te buty pojawiła się niedawno. Biegacze coraz częściej je wybierają. Ważne jest kupowanie butów markowych, które mają jakość oraz są dobrze wykonane. Do takich butów koniecznie należy dobrać pięciopalczaste skarpetki, inne nie są do założenia, muszą być idealnie dopasowane do tego obuwia. Buty są miękkie, stabilne, wygodne. Biegacze doceniają jakość oraz sięgają po nie jako po idealne buty treningowe. Dlatego po nie sięgają i je kupują. 

Strzeż się podróbek

Nie wolno kupować podróbek, ponieważ jakość nie będzie dobra. Buty nie będą trzymały idealnie stopy, mogą źle działać na stopę, a ich wygląd na pewno nie będzie pożądany. Wysoka jakość to podstawa, a tylko obuwie markowe taką jakość w pełni daje. Dlatego podróbkom należy zawsze powiedzieć nie.  Podróbki może i są tańsze, ale ich trwałość i jakość nie jest dobra. Dlatego zawsze trzeba kupować obuwie oryginalne.

Buty pięciopalczaste do biegania

Są to buty dynamiczne. Nowe buty należy sprawdzić po kupieniu, pochodzić w nich najpierw, a później pobiegać. Początkowo warto biegać w nich dwa lub trzy kilometry, aby nie przeciążyć łydek. Jest to but innowacyjny, wymagający sprawdzenia i przystosowania do stóp. Zaletą butów jest doskonała wentylacja i przyczepność. Gdy już się do nich przyzwyczai to można zwiększać czas biegania oraz intensywność biegu. Na pewno warto po te buty sięgać – są one doskonałe dla amatorów oraz zawodowców. Na treningach sprawdzają się tak, jak żadne inne. Dobre buty do biegania to podstawa, a fivefingers, czyli buty-palczatki to najlepsze obuwie. Dzięki niemu można doskonale biegać i wspaniale przemieszczać się po różnych nawierzchniach. Ziemia, błoto, sucha nawierzchnia płaska – tam sprawdzą się buty tego rodzaju. Pozwalają uaktywnić zaniedbywane mięśnie, sprawdzają się doskonale i warto po nie sięgać. To doskonałe buty dla każdego i na pewno cenne. Na pewno takie buty nie wyprą tradycyjnych butów do biegania, ale będą doskonałymi butami treningowymi. Człowiek czuje się w takich butach jakby biegał boso. Jest to swoisty powrót do natury. Na pewno warto wypróbować takie obuwie, szczególnie na krótkich dystansach, a gdy się sprawdzi to powoli zwiększać dystans biegania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *