Jaka herbata ma odchudzanie

Jaka herbata na odchudzanie?

Odchudzanie jest procesem, trwa jakiś czas, ale może dać doskonałe efekty. Nie trwa dzień czy dwa, lecz co najmniej kilka miesięcy i musi być realizowane konsekwentnie. Po kwartale widać efekty, ale przez rok można schudnąć nawet 20 kilogramów. Bezpieczne jest odchudzanie polegające na zrzucaniu dwóch kilogramów miesięcznie. Nie więcej. Herbaty nie odchudzą, nie zastąpią zdrowej diety, ale mogą pomóc pozbyć się kilogramów. Zatem zasady są takie: dieta, ruch oraz herbaty lub zielona kawa. Herbaty wspomogą odchudzanie, ale na pewno nikogo nie odchudzą bez rozsądnej diety. Poleganie na herbacie i jedzenie niczym smok nie ujmie kilogramów, lecz na pewno przyczyni się do przybrania na wadze.  

Zielona herbata na odchudzanie?

Zielona herbata jest zdrowa. Nie tylko dodaje energii, ale tez pomaga spalać zbędne kilogramy. Warto pić dwie filiżanki takiej herbaty dziennie, ponieważ ma ona również działanie przeciwnowotworowe. Jest to bardzo zdrowa herbata. Można pić ją na zimno lub na gorąco. Na zimno orzeźwi i ochłodzi w upalne dni. Na gorąco rozgrzeje i doda animuszu wtedy, gdy na dworze jest ogromnie zimno. Nie tylko zmniejsza uczucie zmęczenia, ale też dobrze wpływa na koncentrację, pomagając się skupić, gdy człowiek jest zmęczony. Herbata tego rodzaju wpływa również dobrze na wygląd, dodając młodości oraz wigoru. W zielonej herbacie jest sporo witamin A, B, C, E, są także wapń, potas, cynk, miedź i wiele innych mikroelementów. Z tego powodu picie zielonej herbaty jest źródłem dobrego samopoczucia. Picie zielonej herbaty zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2. Dlatego ten napój jest tak znaczący i doskonały dla każdego człowieka. Regularne picie zielonej herbaty odchudza i redukuje cellulit, czyli pomarańczową skórkę, a to jest przypadłość prawie wszystkich pań. 

Czerwona herbata na odchudzanie?

Czerwona herbata to tak zwana Pu-Erh. To herbata pozwalająca spalić nadmiar kalorii oraz odzyskać smukłą sylwetkę. Każdy człowiek może taką herbatę wypić i poczuć się po niej lepiej i w pełni sił.  Czerwony napar hamuje przyrost tkanki tłuszczowej i przyśpiesza metabolizm. Doskonale wspomaga trawienie. Jest to zatem napój dla każdej osoby pragnącej zrzucić kilogramy i poczuć przypływ energii. Dwie filiżanki czerwonej herbaty dziennie to wręcz konieczność dla osoby na diecie. Czerwona herbata eliminuje wolne rodniki, także obniża cholesterol. Zatem jej picie jest doskonałym sposobem na odczucie poprawy samopoczucia. Herbata czerwona nie jest wskazana dla pań w ciąży, matek karmiących oraz osób cierpiących na zespół jelita drażliwego. Te osoby nie mogą sobie pozwolić na picie takiej herbaty z uwagi na zdrowie. Poza tym czerwona herbata może podnosić ciśnienie krwi, a to już jest bardzo negatywna kwestia.

Czy warto pić różne herbaty?

Warto pić różne herbaty, czasami zieloną, nieraz czerwoną, od czasu do  czasu czarną. Smakosze uwielbiają delikatną i aromatyczną białą herbatę, jeden z najdroższych napojów świata. Żadnej herbaty nie należy słodzić – tylko wtedy filiżanka naparu ma 0 kalorii. Jest to jak najbardziej oczywista sprawa dla każdego. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *